Rechercher
Fermer ce champ de recherche.
Centre de physiothérapie et de réadaptation Eksen Health Boarding Istanbul

Rééducation Neurologique

Sunduğumuz sağlık hizmetlerini ana başlıklar halinde aşağıdadır. Detaylı bilgi için ilgili sağlık hizmetine tıklayabilirsiniz.  

Yardım Alın

+90 216 518 0518

Rééducation Neurologique

Rééducation Neurologique

Nörolojik rehabilitasyon, beyin ve sinir sistemi bozukluklarına sahip bireylerin motor fonksiyonlarını yeniden kazanmaları, yaşam kalitelerini artırmaları ve bağımsızlıklarını sağlamaları için kullanılan bir tedavi yaklaşımıdır. Bu süreçte, fiziksel terapiler, konuşma terapileri, bilişsel terapiler ve diğer yöntemler kullanılarak bireylerin bireysel ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre özelleştirilmiş rehabilitasyon programları uygulanır.

Nasıl Yapılır?

Nörolojik rehabilitasyon, bireylerin beyin ve sinir sistemi bozukluklarının etkilerini azaltmak ve fonksiyonel yeteneklerini geliştirmek için çeşitli yöntemler kullanır. Bu yöntemler genellikle multidisipliner bir yaklaşımla uygulanır ve aşağıdaki unsurları içerebilir:

Fiziksel terapi: Hareket kabiliyetinin yeniden kazanılması, kas gücünün artırılması ve denge/koordinasyonun iyileştirilmesi için egzersizler ve manipülasyonlar kullanılır.

Konuşma terapisi: Konuşma, dil ve yutma becerilerinin geliştirilmesi için terapi seansları düzenlenir. Bu, afazi (dil bozukluğu) veya disfaji (yutma güçlüğü) gibi sorunları olan bireylere yardımcı olabilir.

Bilişsel terapi: Bilişsel işlevlerin (hafıza, dikkat, problem çözme) iyileştirilmesi ve günlük yaşam aktivitelerinde bağımsızlığın artırılması için bilişsel egzersizler ve stratejiler kullanılır.

Rehabilitasyon teknikleri: Özel cihazlar, destekleyici aygıtlar (örneğin, baston veya tekerlekli sandalye) ve adaptif teknolojiler kullanılarak fonksiyonel bağımsızlık sağlanır.

Psikososyal destek: Hastaların ve ailelerinin duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarına yönelik destek sağlanır. Psikologlar, sosyal hizmet uzmanları veya danışmanlar tarafından sağlanabilir.

Eğitim ve danışmanlık: Hastalık hakkında bilgilendirme, hastaların ve ailelerinin tedavi sürecini anlamalarını ve yönetmelerini sağlamak için eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunulur.

Bu yöntemlerin kullanımı, hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilir. Bir nörolojik rehabilitasyon programı, hastanın hedeflerini ve kişisel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak uzman bir rehabilitasyon ekibi tarafından özelleştirilir.

axe Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi, deneyimli doktorlar, fizyoterapistler, ergoterapistler, dil ve konuşma terapistleri gibi tıbbi personelden oluşan uzman bir ekibe sahiptir. Bu uzmanlar, hastalara en iyi tedaviyi sunmak için birlikte çalışır.

axe Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi, İstanbul'un Ataşehir ilçesinde E-5 anayoluna yakın bir konumda yer alır. Bu konum, hastaların kolayca merkeze ulaşmasını ve tedavi programına düzenli olarak katılmasını kolaylaştırır.

axe Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi, son teknoloji cihazlar ve tedavi yöntemleri kullanarak hastalara en iyi tedaviyi sunar. Merkezimizde bulunan Egzersiz Salonu'nda hastalar, gelişmiş cihazlar ve ekipmanlarla tedavi edilirler.

Her coup hastası farklı olduğundan, Eksen Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi bireyselleştirilmiş tedavi planları sunar. Uzmanlar, hastanın tedavi sürecini yakından takip ederek, ihtiyaçlarına göre tedavi planlarını uygulayabilirler.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde hastalara rehabilitasyon sürecinde fiziksel ve psikolojik destek sunarak, tedavi sürecinde rahat hissetmelerini sağlamak için psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları da hizmet vermektedir.

axe Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi, tedavi ekibinin birlikte çalışması ve hastanın tedavi planına dahil olması ile hastalığın tedavisinde en iyi sonuçları elde eder. Merkezimizdeki tüm uzmanlar hastaların tedavi planına dahil olurlar.

Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezimizde, hasta ve ailesine yakın ilgi gösterir ve hastaların tedavi sürec inde aileleri de tedavi sürecine dahil ederiz. Bu sayede, kendilerini daha rahat hissetmeleri ve motivasyonlarını korumaları sağlanır. 

Neden bizi tercih etmelisiniz?

Eksiksiz Sağlık Hizmetleri Çözümleri

Deneyimli Kadro

Deneyimli doktorlarımız ve fizik tedavi uzmanlarımızla physiothérapie en milieu hospitalier hizmeti.

Yılların tecrübesi

Alanında çeyrek asırlık tecrübeyle felç tedavisi ve fizik tedavi hizmeti.

7/24 Kontrol

Hastalarımız her daim doktor ve hemşire kontrolü altında emin ellerde.

Merkezi Konum

İstanbul Ataşehir E5 üzerinde bulunan Optimum arkasındayız.

Randevu Al

Bilgi almak ve merkezimizi ziyaret etmek için randevu alın. En kısa süzere size dönüş yapılacaktır.

Felç Nedir? Kısmi Felç Neden Olur?