Rechercher
Fermer ce champ de recherche.
Centre de physiothérapie et de réadaptation Eksen Health Boarding Istanbul

SIKÇA SORULAN SORULAR

Santé Axis Physiothérapie en milieu hospitalier & Rehabilitasyon Merkezi olarak 7/24 doktor, fizyoterapist, hemşire ve bakım ekibi kontrolünde hizmet vermekteyiz.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin adresi nedir?

Santé Axis Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi, Ataşehir, İstanbul'da şu adreste bulunmaktadır: Yeni Sahra Mah. Fatih Cad. No:96 Ataşehir/İstanbul

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hangi tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri sunulmaktadır?

Merkezimizde çeşitli tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri sunulmaktadır. Bunlar arasında fizik tedavi, ortopedik rehabilitasyon, nörolojik rehabilitasyon,ağrı rehabilitasyonu, kas-iskelet sistemi tedavileri, masaj terapisi ve egzersiz programları bulunmaktadır.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışan uzmanlar kimlerdir?

Merkezimizde deneyimli herbiri kendi alanında uzman profesör doktorlar (Nöroloji, Dahiliye, Kardiyoloji, Göğüs Uzmanı, Psikolog, Yara Bakım Uzmanı), fizyoterapistler, rehabilitasyon uzmanları ve diğer sağlık profesyonelleri görev yapmaktadır. Tüm uzmanlarımız alanında uzmanlaşmış ve hasta bakımında deneyimlidir.

Randevu nasıl alabilirim?

Randevu almak için merkezimizin +90 (216) 518-0518 nolu telefon numarası üzerinden bizi arayabilirsiniz. Randevu için uygun bir zaman dilimi belirlemek ve size en uygun tedavi planını oluşturmak için size yardımcı olacak bir yetkilimizle görüşebilirsiniz. Bu numaranın Whatsapp hattı da mevcuttur.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışma saatleri nelerdir?

Santé Axis Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi, haftanın belirli günleri ve saatleri arasında hizmet vermektedir. Çalışma saatleri ve günleri hakkında daha fazla bilgi almak için İLETİŞİM sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezindeki tedavi süreci nasıl işler?

Tedavi süreci, her hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Genellikle bir değerlendirme yapılır, ardından uzmanlarımız size uygun bir tedavi planı oluşturur. Tedavi süreci, uzmanlarımızın rehberliğinde belirlenen seanslardan oluşur.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin sigorta kabul ediyor mu?

Evet, Eksen Sağlık Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi çeşitli sigorta şirketlerinin kabul ettiği bir sağlık kuruluşudur. Ancak, sigorta şirketinizle doğrudan iletişime geçerek hangi tedavi hizmetlerinin kapsam dahilinde olduğunu ve ne tür bir ödeme planı uygulandığını kontrol etmeniz önemlidir. Ayrıca tedavi almadan önce teyit amaçlı sigorta şirketinden merkezimizin kapsama alanında olup olmadığından emin olun.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde konaklama imkanı var mıdır?

Evet, Eksen Sağlık Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi konaklama imkanı sunmaktadır. Tedavi süreciniz boyunca merkezimizde konaklayabilir ve uygun bir ortamda hizmet alabilirsiniz. Konaklama seçenekleri ve detayları hakkında daha fazla bilgi almak için merkezimizi arayabilirsiniz.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki tedavi programları ne kadar süreyle devam eder?

Tedavi programları hastanın durumuna ve tedavi ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir. Tedavi süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Tedavi planı, uzmanlarımızın değerlendirmesi ve sizinle yapacakları görüşmeler sonucunda belirlenir. Bazı hastalar kısa süreli tedavi alırken, diğerleri daha uzun süreli ve yoğun bir tedavi planına ihtiyaç duyabilir. Tedavi süresi ve sıklığı hakkında daha fazla bilgi için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hangi tür terapi teknikleri kullanılıyor?

Merkezimizde çeşitli terapi teknikleri kullanılmaktadır. Bunlar arasında manuel terapi, elektroterapi, ultrason terapisi, lazer terapisi, egzersiz terapisi, sıcak ve soğuk tedaviler gibi fizik tedavi modaliteleri bulunur. Uzmanlarımız, hastaların ihtiyaçlarına uygun olan terapi yöntemlerini belirler ve tedavi planını buna göre oluştururlar.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin tesisleri nasıl donatılmıştır?

Merkezimiz modern ve güncel tıbbi ekipmanlarla donatılmıştır. Tedavi odaları, egzersiz salonları, fizyoterapi odaları ve rahatlama alanları gibi çeşitli bölümler bulunmaktadır. Bu tesisler, hastaların konforu ve tedaviye odaklanmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışan personel hangi eğitim ve deneyime sahiptir?

Santé Axis Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışan personel alanlarında uzmanlaşmış ve deneyimli sağlık profesyonelleridir. Fizyoterapistler, rehabilitasyon uzmanları ve diğer destek personeli arasında uzun yıllara dayanan deneyime sahip olanlar bulunmaktadır. Personelimiz, hastaların ihtiyaçlarına duyarlı, güven verici ve etkili tedavi sağlamak için sürekli olarak eğitimlerini güncellemektedir.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki tedavi süreci boyunca hasta ve yakınları hangi destekleri alabilir?

Tedavi süreci boyunca hastalar ve yakınları, merkezimizde birçok destekten yararlanabilirler. Bu destekler arasında psikolojik danışmanlık, beslenme danışmanlığı ve hasta eğitimi yer alabilir. Ayrıca, hasta ve yakınlarına tedavi planı, evde uygulanabilecek egzersizler ve bakım konusunda rehberlik sağlanır.

Eksen Sağlık Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hasta güvenliği ve hijyen konusunda neler yapılmaktadır?

Santé Axis Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi, hasta güvenliği ve hijyen konularında büyük önem verir. Tüm tedavi odaları, ekipmanlar ve ortak kullanılan alanlar düzenli olarak dezenfekte edilir. Hasta güvenliği için gerekli önlemler alınır ve hijyen standartlarına sıkı bir şekilde uyulur. Ayrıca, tüm personel sterilizasyon ve enfeksiyon kontrol prosedürlerine dikkat eder.

Eksen’i diğer Yatılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezlerinden farklı kılan şey nedir?

Santé Axis Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezinde 4 saate yakın fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti vermekte ve kurum doktoru tarafından takip edilmektedir. 7/24 hemşire ve bakım hizmetlerinin yanında gereken tüm tedavi ve bakımlar yapılmaktadır.

Quels services sont inclus dans les frais mensuels?

Tesisimizde konaklama, beslenme, ilaç takibi, enjeksiyon, pansuman, tansiyon ölçümü, basit tıbbi müdahaleler, alt bezi ve temizlik hizmeti giderleri aylık ücrete dahildir. Bu hizmetlerin haricinde kullanılan özel hizmetler sakin ve yakınları tarafından karşılanmaktadır.

Vous occupez-vous de patients paralysés?

Evet. İstanbul Bakım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'mizde 24 saat Felçli hastaların tüm bakım hizmetleri uzman ekibimizle (Doktor, Fizyoterapist, Hemşire, Hasta Bakıcı) yapılmaktadır.

Donnez-vous une thérapie physique aux patients paralysés?

Evet.İstanbul Bakım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'mizde kendi alanında uzman fizyoterapistler tarafından haftanın 6 günü fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti veriyoruz.

Avez-vous des services de physiothérapie en milieu hospitalier?

Evet.İstanbul Bakım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'mizde 7/24 Nöroloji, fizik tedavi uzmanı, fizyoterapist gözetiminde hizmet vermekteyiz.

Quand devrais-je choisir un foyer d'accueil pour mon parent?

Eksen Sağlık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon olarak hasta yakınlarının bu soruyu çok sorduklarını gözlemledik. Yakınınızın, evinde dengeli ve sağlıklı beslendiğine, ilaçlarını düzenli kullandığına, konforunun yerinde olduğuna, tek başınayken bile kendini güvende hissettiğine ve yeterli biçimde sosyalleşebildiğine ilişkin sorular zihninizi meşgul etmeye başlar. İşte bu durumda, Eksen Sağlık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak, kurumda bakım hizmet modelini değerlendirmenizi öneririz.

Hizmetlerinizden sadece bakım ihtiyacı bulunan hastalar mı yararlanıyor? Yakınım kendi başına işlerini görebiliyor, kurumunuzdan nasıl faydalanabilir?

Eksen Sağlık ve Yaşam Merkezinde sağlıklı bireyler için sosyalleşme, çeşitli organizasyon ve aktiviteler ile güvenli ve konforlu barınma, nitelikli sağlık takibi, dengeli beslenme ve fiziksel/mental zinde kalma odaklı hizmetler sunmaktayız.

Quel type d'activités sociales organisez-vous pour les clients séjournant dans la maison de retraite?

Eksen Sağlık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bünyesinde çalışan sosyal hizmet uzmanımız ve aktivite yöneticimiz rehberliğinde tüm ekibimizin önceliği konuklarımızın kaynaşıp, yeni sosyal ilişkiler kurmalarını sağlamak. Bunun için bina içinde ve dışında birçok sosyal aktivite düzenliyor, misafirlerimizin vakitlerini geniş gruplar içerisinde ve keyifle geçirmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Amatör koro şefi eşliğinde Türk Sanat Müziği korosu, El işi saatleri, Bingo oyun zamanı, üniversite öğrencilerini davet ederek gerçekleştirdiğimiz Kitap okuma saatleri, mini konserler ve film gösterimleri yürüttüğümüz aktivitelere birkaç örnek.

Quel est le mobilier des chambres? Pouvons-nous apporter nos propres choses?

Eksen Sağlık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak farklı oda seçeneklerimiz mevcuttur. Tüm odaların içinde, tek kişilik yatak, iki çekmeceli komidin, elbise dolabı, masa ve sandalye, rahat bir berjer, buzdolabı, televizyon, telefon, hemşire çağrı sistemi standart olarak bulunmaktadır. Odalarda kullanılacak olan nevresim takımı, yorgan, yastık ve havlu gibi tekstil ürünleri de tarafımızca sağlanmaktadır. Bakım hastası veya yakınının kendilerine ait eşyaları yanlarında getirmelerine, yeni evlerine alışma sürecini kolaylaştıracağından, çok sıcak bakıyoruz. Diğer sakinlerin güvenliğini ve konforunu riske atmayacak ya da oda içerisindeki güvenliği olumsuz biçimde etkilemeyecek eşyaların getirilmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Est-ce que mon parent peut aller visiter à tout moment? Peut-il nous rendre visite en tant que pensionnaire ou ailleurs?

Eksen Sağlık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan her sakinimiz belirli güvenlik kurallarını yerine getirerek ve engel bir sağlık sorunu bulunmadığı taktirde, dilediği biçimde tesis dışında vakit geçirebilir. Aynı şekilde sakinlerimiz kısa dönemli yatılı ziyaretler yapabilir, yaz ve kış tatillerine çıkabilirler. Bu dönemlerde tıbbi, sosyal ve mental açıdan durumun kontrol altında tutulabilmesi amacıyla ekibimiz sakinlerimizi düzenli olarak takip eder. Böylelikle her şeyin yolunda olduğundan ve iyi vakit geçiriyor olduğunuzdan emin oluruz.

Pouvons-nous rendre visite à notre patient du centre de réadaptation physique et de réadaptation physique Axis Health à tout moment?

Aileden Biri olarak düzenli ve sık ziyaret edilen sakinlerimizin hayata çok daha pozitif bir biçimde yaklaştığını, tıbbi destek gören sakinlerimizin ise daha hızlı iyileşme gösterdiklerine inanıyoruz. Bu yüzden aileleri yakınlarını daha sık ziyaret etmeleri için cesaretlendiriyor, kendilerinin de katılabileceği etkinlikler düzenliyoruz. Tıbbi olarak ziyaretçi kabul etmesinde bir sakınca olmayan sakinlerimizi, tüm sakinlerimizin huzuru için oluşturduğumuz ziyaret kuralları içerisinde istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Belirtilen hususların dışında Eksen Sağlık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak herhangi bir kısıtlamada bulunmamaktayız.

Mon parent est nourri avec un régime spécial. Existe-t-il différents programmes de nutrition?

Tesisimizde servis edilen öğünler, uluslar arası geçerliliğe sahip sertifikalı aşçılar tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Her bir sakinimizin diyet programı doktorumuz tarafından takip edilir ve yemeklerin üretim aşamasında göz önünde bulundurulur. Öğünlerin kişinin ihtiyaçlarına uygun olup olmadığı, lezzeti, servis sıcaklığı, kokusu ve görüntüsü düzenli olarak diyetisyen ve gıda mühendisi tarafından kontrol edilmektedir.

Pouvons-nous annuler notre inscription lorsque nous voulons partir?

İstenilmesi durumunda kurumdaki kaydınızı kalıcı olarak kapattırabilirsiniz. Ayrılış işlemleri için kuruma 1 hafta önceden haber verilmesi uygun olacaktır. Bu süre zarfında ekibimiz sakinimizi ayrılış için hazırlayacak, sakinimize ait tüm tıbbi, sosyal ve mental durum arşivi, bir dosya halinde sakinimizin kendisine ya da yakınına teslim edecektir.

Avez-vous une thérapie physique ambulatoire?

Hayır. Ayakta fizik tedavi hizmetimiz yoktur. Bunun için size yakın bir hastaneye başvurabilirsiniz.

Avez-vous des soins à domicile?

Hayır. Evde bakım hizmetimiz bulunmamaktadır.

Quels sont les prix de vos séances de physiothérapie et de rééducation?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon seans ücretleri hastanın durumuna göre değişkenlik arzettiğinden kurumdaki yetkili kişi ile görüşmeniz gerekmektedir. Tel: 0 (216) 518 0 518

Prenez-vous soin de patients âgés?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon seans ücretleri hastanın durumuna göre değişkenlik arzettiğinden kurumdaki yetkili kişi ile görüşmeniz gerekmektedir. Tel: 0 (216) 518 0 518

Prenez-vous soin de patients âgés?

Evet.İstanbul Bakım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'mizde 7/24 Prof. Doktor Abdulkadir Koçer gözetiminde, yoğun bakım konusunda deneyimli hemşire ve sertifikalı bakım personelimizle yaşlı ve hastalarımıza A Plus hizmet vermekteyiz.

Faites-vous des soins postopératoires?

Evet.İstanbul Eksen Bakım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'mizde 7/24 Prof. Doktor Abdulkadir Koçer gözetiminde, yoğun bakım konusunda deneyimli hemşire ve sertifikalı bakım personelimizle hastalarımıza A Plus hizmet vermekteyiz.

Avez-vous un service de réadaptation neurologique?

Evet. İstanbul Eksen Bakım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'mizde 7/24 Prof. Doktor Abdulkadir Koçer gözetiminde, uzman fizyoterapistlerimiz ile donanımlı fizik tedavi salonumuzda, yoğun bakım konusunda deneyimli hemşire ve sertifikalı bakım personelimizle nörolojik rehabilitasyon hizmeti vermekteyiz.

Vous occupez-vous de patients alités?

Oui. Dans notre établissement, nos infirmières spécialisées et nos techniciens de soins fournissent des soins aux patients alités et dépendants du lit.

Comment soignez-vous les patients alités?

Günlük doktor vizitleri 7/24 Hemşire hizmetleri 7/24 bakım ve beslenme hizmetleri Kişisel ve öz bakım