Rechercher
Fermer ce champ de recherche.
Centre de physiothérapie et de réadaptation Eksen Health Boarding Istanbul

Rééducation Alzheimer

Sunduğumuz sağlık hizmetlerini ana başlıklar halinde aşağıdadır. Detaylı bilgi için ilgili sağlık hizmetine tıklayabilirsiniz.  

Yardım Alın

+90 216 518 0518

Alzheimer rehabilitasyonu

Rééducation Alzheimer

Alzheimer rehabilitasyonu, bilişsel, işlevsel ve duygusal destek sağlayarak Alzheimer hastalarının yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen bir tedavi sürecidir.

Alzheimer Rehabilitasyonu Nasıl Yapılır?

Alzheimer rehabilitasyonu, hastanın bilişsel yeteneklerini korumak, günlük yaşam aktivitelerini desteklemek ve yaşam kalitesini artırmak için çeşitli yöntemleri içeren bir tedavi sürecidir. Genel olarak, aşağıdaki yaklaşımlar Alzheimer rehabilitasyonunda kullanılabilir:

 

Bilişsel Egzersizler: Belleği, dikkati, problem çözme becerilerini ve bilişsel işlevleri destekleyen zihinsel egzersizler ve bilişsel antrenmanlar yapılır.

 

İşlevsel Egzersizler: Günlük yaşam becerilerini sürdürmek için pratik stratejilerin öğretildiği ergoterapi oturumları gerçekleştirilir.

 

Sosyal Etkileşim: Sosyal bağlantıları ve iletişimi desteklemek için sosyal etkinliklere katılım, terapi oturumları ve destek grupları gibi yöntemler uygulanır.

 

Hatırlatıcılar ve Organizasyon Araçları: Kişinin günlük rutinlerini desteklemek, randevuları hatırlatmak ve yönetimini kolaylaştırmak için hatırlatıcılar, ajandalar ve diğer organizasyon araçları kullanılır.

 

Çevresel Düzenlemeler: Evde ve çevrede güvenliği ve konforu artırmak amacıyla yapısal düzenlemeler ve özelleştirilmiş çevresel ayarlamalar yapılır.

 

Psikososyal Destek: Hastanın duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarını desteklemek, kaygıyı azaltmak ve stresle başa çıkmak için psikososyal destek ve danışmanlık sağlanır.

 

İlaç Tedavisi: Semptomları yönetmek ve hastalığın ilerlemesini yavaşlatmak amacıyla ilaç tedavisi kullanılabilir. Bu, bir doktor tarafından yönlendirilmelidir.

 

Alzheimer rehabilitasyonu, hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilir. Tedavi süreci multidisipliner bir yaklaşım gerektirebilir ve hastanın aile üyeleri ve bakım sağlayıcıları da desteğe dahil edilebilir.

axe Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi, deneyimli doktorlar, fizyoterapistler, ergoterapistler, dil ve konuşma terapistleri gibi tıbbi personelden oluşan uzman bir ekibe sahiptir. Bu uzmanlar, hastalara en iyi tedaviyi sunmak için birlikte çalışır.

axe Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi, İstanbul'un Ataşehir ilçesinde E-5 anayoluna yakın bir konumda yer alır. Bu konum, hastaların kolayca merkeze ulaşmasını ve tedavi programına düzenli olarak katılmasını kolaylaştırır.

axe Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi, son teknoloji cihazlar ve tedavi yöntemleri kullanarak hastalara en iyi tedaviyi sunar. Merkezimizde bulunan Egzersiz Salonu'nda hastalar, gelişmiş cihazlar ve ekipmanlarla tedavi edilirler.

Her coup hastası farklı olduğundan, Eksen Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi bireyselleştirilmiş tedavi planları sunar. Uzmanlar, hastanın tedavi sürecini yakından takip ederek, ihtiyaçlarına göre tedavi planlarını uygulayabilirler.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde hastalara rehabilitasyon sürecinde fiziksel ve psikolojik destek sunarak, tedavi sürecinde rahat hissetmelerini sağlamak için psikologlar ve sosyal hizmet uzmanları da hizmet vermektedir.

axe Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezi, tedavi ekibinin birlikte çalışması ve hastanın tedavi planına dahil olması ile hastalığın tedavisinde en iyi sonuçları elde eder. Merkezimizdeki tüm uzmanlar hastaların tedavi planına dahil olurlar.

Physiothérapie en milieu hospitalier ve Rehabilitasyon Merkezimizde, hasta ve ailesine yakın ilgi gösterir ve hastaların tedavi sürec inde aileleri de tedavi sürecine dahil ederiz. Bu sayede, kendilerini daha rahat hissetmeleri ve motivasyonlarını korumaları sağlanır. 

Neden bizi tercih etmelisiniz?

Eksiksiz Sağlık Hizmetleri Çözümleri

Deneyimli Kadro

Deneyimli doktorlarımız ve fizik tedavi uzmanlarımızla physiothérapie en milieu hospitalier hizmeti.

Yılların Tecrübesi

Alanında çeyrek asırlık tecrübeyle felç tedavisi ve fizik tedavi hizmeti.

7/24 Kontrol

Hastalarımız her daim doktor ve hemşire kontrolü altında emin ellerde.

Merkezi Konum

İstanbul Ataşehir E5 üzerinde bulunan Optimum arkasındayız.

Randevu Al

Bilgi almak ve merkezimizi ziyaret etmek için randevu alın. En kısa süzere size dönüş yapılacaktır.

Felç Nedir? Kısmi Felç Neden Olur?